چه طرح و چه رنگی برای کاشی آشپزخانه مناسب است؟

چه طرح و چه رنگی برای کاشی آشپزخانه مناسب است؟

چه طرح و چه رنگی برای کاشی آشپزخانه مناسب است؟

 چه رنگی برای کاشی آشپزخانه مناسب است

در گذشته به آشپزخانه مطبخ میگفتند.مطبخ در گوشه حیاط قرار داشت.این مکان همیشه از خانه جدا بود و صرفا فقط جایی برای غذا پختن بود.امروزه آشپزخانه را قلب یک خانه می دانند و تمرکز و توجه زیادی به آن و چیدمان وسایل آن می کنند. دکوراسیون و نوع چیدمان وسایل یک مکان از اهمیت بالایی برخوردار است و آشپزخانه نیز از این قاعده مستثنی نیست. نوع کابینت، نوع کاشی و رنگ آنها و نوع چراغی که برای نورپردازی آنجا استفاده می شود، مهم هستند. یکی از مواردی که بر روی دکوراسیون آشپزخانه بسیار تاثیر می گذارد، کاشی ها و نوع رنگ بندی آنها می باشد‌. اینکه بدانید چه نوع کاشی می تواند آشپزخانه شما را زیبا تر نشان دهد و یا چه رنگی برای کاشی آشپزخانه مناسب است، بسیار مهم می باشد. ما در این مطلب به شما کمک می کنیم تا بدانید چه رنگی برای کاشی آشپزخانه مناسب است و چگونه یک آشپزخانه لوکس داشته باشید. تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

چه رنگی برای کاشی آشپزخانه مناسب است؟

طرح و رنگ کاشی هایی که انتخاب می کنید بر زیبایی آشپزخانه شما تاثیر می گذارد. بهترین کار این است که آشپزخانه خود را با توجه به نوع خلق و خوی خود دیزاین کنید، زیرا بیشترین مکانی که می توانید در آن وقت بگذرانید، آشپزخانه است. رنگ و الگوهای کاشی آشپزخانه به حس یک فضا کمک می کند تا جذاب و آرامش بخش یا هیجانی و پر شر و شور باشد. اما با توجه به نوع دکوراسیون امروزه، چه رنگی برای کاشی آشپزخانه مناسب است؟

انواع کاشی آشپزخانه

1. کاشی کلاسیک سیاه و سفید

چه رنگی برای کاشی آشپزخانه مناسب است

لزوما حسی که از رنگ های سیاه و سفید جذب می شود یک حس خشن یا بی روح نیست. با استفاده از کاشی های دست ساز، می توانید یک طرح کاشی سیاه و سفید خیره کننده با انحناهای مختلف و جذاب به دست آورید. اگر به تصویر بالا نگاه کنید، متوجه کاشی های دیواری یا همان کاشی های بین کابینتی می شوید که چگونه با نوع رنگ بندی جذابی که دارند، باعث چشم گیر شدن دکوراسیون آشپزخانه شده اند. این رنگ بندی می تواند به آشپزخانه شما یک احساس عالی و لوکس ببخشد. امروزه کاشی های تمام سفید نمی تواند نیاز تمام مردم را برطرف کند. اگر از دو رنگ متضاد استفاده کنید، شاهد یک دکوراسیون رویایی خواهید بود.

2. طرح کاشی های نوستالژیک

چه رنگی برای کاشی آشپزخانه مناسب است

اگر عاشق کاشی های سفید هستید و دوست دارید که از این رنگ برای دیوارها و بین کابینت ها استفاده کنید، می توانید از این طرح کلاسیک ایده بگیرید. این کاشی ها یک پس زمینه سفید دارند که با یک طرح افقی و عمودی متفاوت تر و خاص تر شده اند. با این حال می توان زمینه مدل کاشی های نوستالژیک را با کاشی های مرمر به شکل استخوان شاه ماهی تغییر داد تا کاملا امروزی تر و به همان اندازه کلاسیک تر به چشم آید.

3. طرح های مدیترانه ای

هنگامی که می خواهید این ایده را در آشپزخانه خود به کار ببرید، بهتر است که از اشکال ریز تری استفاده کنید که آشپزخانه شما را بیشتر به سبک مدیترانه نزدیک کند. برخی از کاشی های طرح دار می توانند جذابیت بسیار زیادی را به آشپزخانه شما هدیه دهند، اما قبل از اینکه بخواهید یک نقش را بر روی کاشی ها ایجاد کنید، بهتر است که یک محل مناسب برای قرار گرفتن این کاشی ها مشخص کنید. اگر یک مدل خاص دارید و نگران هستید که شاید نتوانید عین آن پیدا کنید، می توانید با خیال راحت طرح خود را سفارش دهید تا برای شما این طرح را تولید کنیم.

چه رنگی برای کاشی آشپزخانه مناسب است

4. طرح کاشی جالب با سبک هنری

چه رنگی برای کاشی آشپزخانه مناسب است

می توانید برای کاشی های بین کابینتی خود یا کاشی های دیواری، از کاشی رنگی یا  نقاشی شده برای ایجاد منظره، پرتره یا هر تصویر هنری که دوست دارید، استفاده کنید. این نوع پروژه های هنری می توانند طرح های بسیار منحصر به فرد را ارائه دهند. می توانید الگوی خاص کاشی خود را با کاشی های شیشه ای ترکیب کنید تا در زیر نور خورشید بدرخشد و عالی جلوه کند.

5. طرح مراکشی

چه طرح و چه رنگی را برای کاشی آشپزخانه انتخاب کنیم

در فضاها یا دکوراسیون های مدرن، تاکید فراوانی بر روی الهام گرفتن از طبیعت یا فضای باز می شود. کاشی های سنگی به رنگ خاکی می تواند احساس فضای باز را تداعی کند. این کار باعث طبیعی شدن دکوراسیون و جذاب تر شدن آشپزخانه می شود. اگر کابینت هایی با رنگ کاشی سفارش دهید کار شما طبیعی تر و جذاب تر دیده می شود.

6. جلوه های هلو گرافیک


هایلایت های رنگین کمانی که درمیان کاشی های آبی تنظیم شده اند، یک ابتکار هلوگرافیک  و یک جلوه زیبا و چشم گیر ایجاد کرده اند. هر قطعه دارای شیب های مختلف است که تنوعی از رنگ های شیری و پاستیلی را ایجاد می کند که بر اساس تغییر نور و دید، تغییر شکل می دهد.

چه رنگی برای کاشی آشپزخانه انتخاب کنیم

7. کاشی های مدرن

چه رنگی برای کاشی آشپزخانه انتخاب کنیم

کاشی های مدرن با ترکیب سکه ای یا میله ای در رنگهای ملایم جاودانه و چشم نواز هستند، بنابراین این دکوراسیون، یک انتخاب عالی و جذاب برای آشپزخانه ها می باشد. مربع های ریز از نزدیک واضح و تمیز به نظر می رسند اما وقتی از دورتر مشاهده می شوند یک بافت جالب و هیجان انگیز را به نمایش می گذارند.

8. ترکیب رنگی منسجم

چه رنگی برای کاشی آشپزخانه مناسب است

در اینجا یک ترفند هوشمندانه برای شیک به نظر رسیدن آشپزخانه شما وجود دارد. اگر به تصویر بالا نگاه کنید متوجه می شوید که کاشی های دیواری آشپزخانه را با رنگ کابینت، ست کرده اند. رنگ انتخابی آنها در تناژ های آرام و لایت است و باعث آرامش و گرفتن یک حس مثبت می شود. معمولا کاشی هایی که به رنگ های ملایم هستند، می توانند فضای آرامش بخش تری را برای شما ایجاد کنند.

تمامی این مدل ها و ایده ها قابل اجرا می باشند و می توانند طراحی و تولید شوند. چنانچه ایده و مدل به خصوصی مد نظر شما می باشد، با ارائه مدل خود می توانید اقدام به سفارش کاشی های مدنظر خود کنید.

9. ترکیب رنگ ایزنیک

همنشینی رنگهای قرمز و لاجوردی و سبز و فیروزه ای در زمینه کاشیهای سفید از مهمترین مشخصه کاشیهای ترکی میباشد.ترکیبی بینهایت زیبا و دلنشین و البته هیجان انگیز.تمامی این تولیدات این مجموعه بصورت دستی رنگ آمیزی و تولید میگردد و در دمای 1150 درجه سانتیگراد پخت میشوند که متضمن استقامت بینظیر انهاست.

10. ترکیب رنگ های ملایم و سفارشی

چه طرح و چه رنگی برای کاشی آشپزخانه مناسب است

سفارشی سازی در تمامی طرح های این مجموعه قابل اجراست.بدین ترتیب که مشتری با توجه به پالت های رنگی مورد پسند خود میتواند سفارش تولید کاشی را انجام دهد.

11. استفاده از طرح های اسپانیایی در جزیره آشپزخانه

چه طرح و رنگی برای کاشی آشپزخانه انتخاب کنیم

بکار گیری چیدمان متفاوت در پوشش قسمت جزیره آشپزخانه با کاشیهای دستساز طرح اسپانیایی